Dekortextil   /   Výber tapiet - ako na to

Výber tapiet - ako na to

Nebaví vás namáhavé, zdĺhavé a nudné maľovanie a pritom steny vášho domova potrebujú oživiť? Potom je tu osvedčené riešenie - tapety!

Prečo zvoliť tapety?

Sú veľmi praktické. Dajú sa umývať a tiež natierať farbami. Sú odolné proti oderu. Zaručujú vám dlhšiu životnosť, než je životnosť maľby stien. Navyše sú tapety tvarovo a farebne stále a v neposlednom rade pomerne lacné.

Ak si myslíte, že éra tapiet je už dávno za nami, potom sa mýlite. Tapety sú stále v móde. Na trhu dnes okrem klasických papierových tapiet zoženiete tiež populárne vinylové a vliesové tapety, ktorých zloženie a vlastnosti použitých materiálov vám zaručí ešte dlhšiu životnosť a tiež priedušnosť (vliesové tapety) a odolnosť proti vlhku (vinylové tapety). Tým sa ich použitie rozširuje aj na také miestnosti, ako je napríklad kúpeľňa atď

Obľubu tapiet pozdvihol tiež nárast vzorov a farieb, v ktorých sa tapety vyrábajú. Hitom poslednej doby je tapetovanie napríklad len jednej zo stien miestnosti. Nie je vždy za každú cenu nutné tapetovať všetky steny. Niekedy dokonca stačí k oživeniu interiéru i len prúžok tapety, alebo použitie tzv samolepiek na stenu.

Tapety väčšinou dokonale priľnú aj na nerovnom povrchu. Dajú sa nimi jednoducho zakryť trhliny v podklade a ďalšie nedostatky.

Máte obavy z tapetovanie? Hoďte ich za hlavu!

Tapetovanie všetkými druhmi tapiet je jednoduché a zvládne ich človek aj sám. Ak ale máte z namáčania tapiet lepidlom strach, zvoľte si novinku vliesové tapety, ktoré nie je potrebné namáčať. Vliesové tapety sa prikladajú k penetrovaným stenám. Ak ste sa rozhodli oživiť len jednu stenu alebo len časť steny, môžete zvoliť aj samolepiace dekorácie (samolepky).

Akú tapetu zvoliť?

Tmavú, svetlú, so vzormi, jednofarebnú? Výber je naozaj pestrý. Záleží len na vašom vkuse a priania. Ak si neviete rady, akú tapetu zvoliť, riaďte sa základnými pravidlami:

- Svetlé farby tapiet priestor rozšíri, tmavej farby naopak priestor zúžia

- Farbu tapiet volíme podľa farieb v interiéri

- Zvolíme Ak výraznejšie farby a vzory tapety, nábytok a ďalšie doplnky by mali byť jednoduchšie a menej výrazné

 

 • doprava nad
  100 € zadarmo
 • Platba
  kartou
 • Tovar priamo
  od výrobcu
 • Sme 19 rokov
  na trhu