Ako si vybrať obrus

Kvalitné obrusy sa hodia na Váš stôl nielen pri slávnostných príležitostiach, ale aj pre Vaše každodenné použitie. Obrusy na Dekortextile skrášlia nielen Váš stôl, ale celý Váš domov.

U nás nájdete obrusy bavlnené , s potlačou , vyšívané aj s nešpinivou úpravou . Obrusy s nešpinivou úpravou sú výhodné pre ľahké odstránenie špiny, fľakov. Sú vodoodpudivé (impregnované), to znamená, že pri rozliatí tekutín s prírodnými i umelými farbivami nedôjde k poškodeniu. Rozliatu tekutinu môžete jednoducho vysať papierovým obrúskom. Pri výbere obrusov si môžete vyberať z niekoľkých farebných odtieňov a z rôznych veľkostí.

Tip na kúpu obrusov

Obrus ​​nemusí zakrývať úplne celý stôl. Naopak ešte viac vynikne ako obrus, tak Váš stôl pri použití viacerých menších obrusov, či niekoľkých stredových pásových obrusov. Napríklad na obdĺžnikový stôl o rozmeroch 80 cm x 120 cm položte jeden stredový pás o veľkosti 40 cm x 160 cm, alebo dva stredové pásy o rozmere 40 cm x 120 cm, ktoré umiestnite vedľa seba s viditeľným rozstupom. Ďalšou vkusnou možnosťou je využitie dvoch menších štvorcových obrusov. Stredovými obrusmi môžete ozdobiť nielen konferenčné stoly, ale aj kancelárske stoly, ktoré tak v okamihu získajú útulnejší vzhľad. Stredové obrusy možno používať na štvorcové, obdĺžnikové aj oválne stoly. Vhodné je, aby šírka behúňa bola vždy aspoň o polovicu menšia, než je šírka vášho stola.

Pre zvýšenie estetického dojmu môžete obrusy farebne skombinovať aj s prestieraním. Môžete si vyberať z niekoľkých moderných farieb a vzorov. Rozmery obrusov i prestieranie by ste mali vždy prispôsobiť veľkosti stola. Pri obruse pritom platí pravidlo, že by mal vždy presahovať okraj stola o takých 20-30 cm. Pritom záleží len na Vás, či si chcete zaobstarať obrus guľatý , obdĺžnikový , štvorcový , oválny alebo tzv. behúň.

Údržba obrusov

Pri praní akýchkoľvek obrusov sa riaďte pracími symbolmi, ktoré sú vždy na produkte vyznačené. Nepoužívajte príliš veľa aviváže, inak Vám na obrusoch zostanú sivé škvrny. Pri praní je tiež dobré vo fáze odstreďovania znížiť otáčky. Obrusy žehlite najlepšie za vlhka, pôjde Vám to ľahšie. Lepšie sa tiež žehlia pri použití škrobu na bielizeň.

 

Newsletter

Chcete zľavu 4 € na prvý nákup? Prihláste sa na odber noviniek.